Projektas „Tiesiu draugystės kelią kartu“

Turėti tikrą draugą – didelis džiaugsmas, o pati draugystė padeda vaikams augti, bręsti, atrasti pasaulį, atskleisti save, po truputį pažinti savo emocijas bei jausmus. „Bitelės“ grupės vaikai visus metus bendravo ir bendradarbiavo ir vykdė projektą „Tiesiu draugystės kelią kartu“ su Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ „Bitučių“ grupės vaikais.

 Viso projekto metu puoselėjome draugiškus santykius tarp ugdymo įstaigų.  Bendradarbiavome su lopšelio-darželio „Žibutė“ socialine pedagoge Jolita B. Projekto tikslas – parodyti kokie yra svarbūs draugai ir kiek daug darbų galima nuveikti veikiant kartu. Draugo dienos proga su vaikais diskutavome, kas yra draugas, kodėl svarbu turėti ir branginti draugus, kaip galima smagiai leisti laiką su draugais, kas padeda išlaikyti draugystę ir draugus, o kas -griauna, džiugina,  skaudina. Mokėmės sakyti komplimentus vieni kitiems, piešėme draugo portretą. Žiūrėjome animacinius filmuku.  Kakė Makė mokė draugauti, klausėmės kūrinių apie draugystę, tarpusavio santykius ir juos aptarėme, diskutavome, kas yra draugas ir kam reikalingi draugai, kaip išsaugoti draugą.

 Projekto metu organizavome virtualius susitikimus „Zoom“ platformoje, pasidalinome mokytojų sukurtomis skaidrėmis „Šypsenų diena“, vaikų veiklomis, darbeliais, rašėme ir siuntėme laiškus su vaikų  atvirutėmis Velykų, Kalėdų proga, o sulaukus laiškų nuo draugų  – labai džiaugėmės. Smagu, kai tave nustebina geriausias tavo draugas! Socialinė pedagogė Jolita B. organizavo baigiamąjį renginį – viktoriną „Kakės Makės jausmų pasaulis“. Viktorinos metu mokėmės spręsti konfliktus, atlikti užduotis, įvertinti draugų santykius, suprasti, koks elgesys tarpusavio santykius kuria, o koks – griauna, įvertinti tinkamo ir netinkamo elgesio pavyzdžius. Šioje projektinėje veikloje vaikai rodė iniciatyvą bendrauti ir bendradarbiauti su savo draugais. Projektas „Tiesiu draugystės kelią kartu“ suteikė žinių vaikams apie draugystę, o bendraujant  malonias akimirkas ir gerus įspūdžius.

Mokytoja-metodininkė Daiva Ž.