Tolerancijos diena 🏠

Spalio 14-17 dienomis Druskininkų lopÅ¡elyje-darželyje „Žibutė“ vyko tolerancijos dienai skirtos veiklos. Å ių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas! „MeÅ¡kučių“ grupės vaikus aplankė sėkmė – tokį namą rado savo mieste. Jaunimo užimtumo centro patalpose veikia nemažai įstaigų, organizacijų, kurios draugiÅ¡kai glaudžiasi po vienu stogu. Smalsiems vaikams socialinė darbuotoja Jurgita papasakojo, kad Å¡iame pastate lankosi daug žmonių su įvairiomis negaliomis ir visiems jiems yra pritaikyta aplinka. Jie sužinojo kodėl pastate diek daug geltonų lipdukų ant laiptų, taip pat iÅ¡bandė liftą, skirtą judėjimo negalią turintiems asmenims, sužinojo kokias pagalbos priemones iÅ¡duoda senyvo amžiaus asmenims, bei traumas patyrusiems žmonėms. Kartu aplankė sutrikusio intelekto žmonių globos bendriją „Viltis“. ApžiÅ«rėjome ir labdaros kambarį, papasakojome, kokia yra jo funkcija. Vaikai suprato, kad su draugais reikia ne tik draugauti, tačiau, reikalui esant, ir padėti. „Kregždutės“ ir „Voveraitės“ vaikus socialinė pedagogė Jolita aplankė jų grupėse. Vaikai klausėsi pasakos „Draugystė ant straublio galo“. Aptarė, kada draugystė bÅ«na tikra, o kada – dirbtinė. Kartu statė „TolerantiÅ¡ką namą֧“ – jame gyvens tik geri, nuoÅ¡irdÅ«s, tolerantiÅ¡ki žmonės. „Saulutės“ grupės vaikų laukė smagus ir prasmingas susitikimas su Lietuvos ugdymo įstaigų „Žibutė“ vaikais. Panevėžio lopÅ¡elio-darželio „Žibutė“ organizuoto projekto „Atsakinga Tolerancija Draugui III“ metu vaikai diskutavo apie toleranciją, pristatė savo kurtus „TolerantiÅ¡kus namus“. Tokie susitikimai bÅ«na smagÅ«s, įdomÅ«s, papildantys vaikų patirtis. 👏🏠💙

Soc.pedagogė Jolita B.